– дошка оголошень б/в техніки

Як вибрати ігровий ПК — поради для геймерів

Блог Allmart19.10.2023

Поради щодо вибору ігрового ПК

Ігрова індустрія активно розвивається, але для комфортного геймінгу потрібен відповідний комп'ютер. Сучасні ААА-ігри дуже вимогливі до технічних характеристик ПК. Тому перед покупкою такого пристрою необхідно врахувати кілька важливих факторів. Яких саме — читайте далі в нашому огляді. 

Корпус

Перше, на що слід звернути увагу в ігровому комп'ютері — це корпус. На відміну від офісних ПК, ігровий системний блок зазвичай оснащується RGB-підсвічуванням і незвичайними формами вбудованих вентиляторів. У магазинах можна зустріти корпуси чорного або білого кольорів у найрізноманітніших інтерпретаціях. Деякі стилізовані під космічний корабель, деякі — під конкретні ігрові всесвіти на кшталт Mass Effect або Starfield тощо. 

Є в них й інші відмінності. А саме — наявність систем організації кабелю, підтримка водяного охолодження, наявність скляних дверцят і пилових фільтрів, максимальна потужність підтримуваного блоку живлення тощо. Перед вибором врахуйте всі параметри, які вам будуть потрібні в майбутньому ігровому комп'ютері. 

Оскільки корпус ПК є його візитною карткою, ми рекомендуємо проявити максимум фантазії і вибрати найоригінальніший дизайн з інтегрованим RGB-підсвічуванням і вентиляторами додаткового охолодження. Найпопулярніші бренди корпусів: 2E Gaming, Razer, MSI, Asus. 

Процесор і материнська плата

Материнська плата слугує сполучною ланкою всіх елементів комп'ютера, тому її слід обирати разом із процесором. 


Ось деякі материнські плати, які ідеально підходять для ігор:

  • Gigabyte Z790 Aorus Elite AX;
  • MSI MAG X670E Tomahawk WiFi;
  • Asus PRIME X670-P WiFi;
  • MSI MAG Z690 Tomahawk WiFi;
  • Asus TUF Gaming B650M-Plus.

Відповідно, під їхній чипсет ви можете підібрати процесор від 8 ядер із серії Intel Core i5-12400F, AMD Ryzen 7 5800X, Intel Core i7-12700F, AMD Ryzen 7 7700X, Intel Core i9-13900KF або AMD Ryzen 9. 

Рекомендується обирати материнські плати з чотирма і більше слотами для оперативної пам'яті. Якщо планується використовувати кілька відеокарт, важливо звернути увагу на кількість роз'ємів PCI Express x16. З урахуванням популярності SSD, інтерфейс SATA 3 стає практично обов'язковим, щоб повністю використовувати переваги твердотільних накопичувачів.

Оперативна пам'ять (ОЗП)

З вибором обсягу ОЗП для ігрових комп'ютерів все простіше. Сучасні ігри вимагають від 8 гігабайтів оперативної пам'яті. Але ми рекомендуємо купувати ПК з ОЗП від 12 гігабайтів для запасу. Тим паче, що сучасні материнські плати містять від 4 слотів для встановлення додаткової пам'яті (її завжди можна збільшити за бажання). 

Відеокарта

Є два основні виробники відеокарт: Nvidia і AMD. Для ігрового ПК рекомендується орієнтуватися на відеокарти від Nvidia, починаючи з GTX 1650 і вище. Важливо врахувати тип пам'яті: GDDR5 або більш сучасний GDDR6. Попри те що GDDR5 домінує на ринку, GDDR6 пропонує високу продуктивність. Приміром, Nvidia GeForce GTX 1650 з 4 ГБ GDDR5 ідеально підходить для більшості ігор, тоді як Nvidia GeForce RTX 2060 з 6 ГБ GDDR6 забезпечує ігровий досвід у 2K роздільній здатності та стабільний FPS.

Для тих, хто прагне кіберспортивних досягнень, ідеальним вибором буде Nvidia GeForce RTX 2080 Ti і новіше. Ця відеокарта забезпечує високу продуктивність в іграх. Також варто розглянути пропозиції від AMD, наприклад, Radeon RX 5700.

Пам'яті, незалежно від обраного бренду, має бути від 4-6 гігабайт. 

Сховище

Заключним компонентом, який ми розглянемо, є накопичувач. Його роль у комп'ютері не можна недооцінити, бо він суттєво впливає на його ефективність. Нині на ринку переважають два основні типи накопичувачів: твердотільні (SSD) і жорсткі диски (HDD). 

Жорсткий диск продовжує користуватися популярністю через свою вартість і великий обсяг зберігання порівняно з SSD. Однак у плані швидкості він поступається SSD. Переваги твердотільного накопичувача включають у себе високу стійкість до механічних пошкоджень, швидке та стабільне зчитування даних, економічне споживання електроенергії та високу швидкість обробки даних. Основний недолік SSD - його ціна. За SSD об'ємом в 1 терабайт доведеться віддати в кілька разів більше грошей, ніж за HDD тієї ж ємності. 

Ідеальним рішенням може стати поєднання обох накопичувачів: SSD для системи і програм, а HDD для зберігання файлів.

Підсумок

Купівля нового ігрового ПК (системного блоку) може обійтися занадто дорого для сімейного бюджету. Тому ми рекомендуємо розглянути покупку Б/В ігрового комп'ютера, які в достатку представлені на сайті оголошень Allmart. Тут публікуються товари від малого бізнесу і приватних осіб, з докладним описом і фото. Об'єктивна система рейтингу продавців полегшить вибір і купівлю вживаного комп'ютера. А ще на Allmart є функція безпечної оплати карткою, функція торгу і прямий зв'язок у чаті з продавцем. Спробуйте вибрати для себе потужний ігровий комп'ютер без переплат!

Почати продавати

Схожі статті

Allmart блог22.04.2024

Ігрові ноутбуки Lenovo Legion

Кілька років тому компанія Lenovo випустила лінійку продукції під назвою Legion. До неї увійшли ноутбуки та периферія для геймерів.

Ігрові ноутбуки Lenovo Legion: ідеальне рішення для юних геймерів
Allmart блог05.04.2024

Смартфон став повільно працювати?

Практично будь-який смартфон через деякий час після купівлі починає повільніше працювати. Це більше проявляється в пристроях на Android через особливості файлової системи.

Смартфон став повільно працювати? Є рішення! - Блог Allmart
Allmart блог26.03.2024

Що таке trade-in б/в техніки і чи вигідно це?

Принцип роботи досить простий: ви приносите ваш старий пристрій у магазин, де його оцінюють, і на основі цієї оцінки вам надають знижку на купівлю нового пристрою.

Що таке trade-in б/в техніки і чи вигідно це? - Блог Allmart